Erdek Plajları

Single Image

Günümüzde Marmara Denizi’nin mavi bayraklı plajları, büyük oranda bu bölgede yer almaktadır.

Erdek’in ışıl ışıl denizinin yemyeşil bir doğayla ve altın sarısı bir kumsalla mükemmel uyumuna şahit olacağınız mükemmel bir tatil sizleri bekliyor.

Erdek Sahili

İlçe merkezine en yakın plaj olarak bilinen Erdek Sahili, mavi bayraklı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Sakin bir bölgede bulunan plajın çevresinde restoran ve bar gibi işletmeler mevcuttur. Yaz sezonunda sık sık ziyaret edilen sahil düzenli olarak temizlenmektedir.

Çevresindeki rakımın oldukça yüksek olduğu bilinirken ağaçların da oldukça fazla olduğu görülmektedir. Kafa dinlemek isteyenlerin uğrak noktası olan bu sahil temiz olmasıyla yüzme keyfi vermektedir. Farklı noktalarda kayalıkların da yer aldığı sahilde denize atlama etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Yakıcı güneş altında serinlemek için tercih edilen Erdek Sahili, ilçenin en popüler plajı olarak bilinmektedir.

Kurbağlı Sahil

Erdek merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan Kurbağlı Sahil, limana oldukça yakın bir mesafededir. Balık tutma etkinliklerinin de gerçekleştirildiği sahilde kumsal ve çakıl taşları bulunmaktadır.

Yaz sezonunda aktif olan sahilin çevresinde pek çok işletme yer almaktadır. Restoran, cafe, beach ve bar başta olmak üzere birbirinden farklı bu mekanlar bölgenin sosyalliği açısından büyük bir öneme sahiptir.

Mavi bayraklı plajlar arasında bulunan plaj, yetkililer tarafından düzenli olarak temizlenmektedir. Diğer bölgelere göre rüzgarın oldukça az vurduğu alanda şemsiye ve şezlong gibi hizmetler de sağlanmaktadır.

Gün batımında harika fotoğraflar elde edebileceğiniz sahil, doğa ile iç içe olmak için büyük fırsattır.

Düzler Halk Plajı

İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan Düzler Halk Plajı, Bandırma sınırında bulunmaktadır. Sık sık tercih edilen plaj mavi bayraklı olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Çevresinde pek çok işletmenin yer aldığı plaj aktif bir bölgededir. Yol kenarında bulunan plajın fotoğraf çekmek için de harika bir yer olduğu bilinmektedir.

Özellikle gün doğumu ve gün batımında eşsiz fotoğraflar çekmeye olanak sağlayan plaj sakin olmasıyla da tercih edilmektedir.

Tatlısu Halk Plajı

Erdek ilçe merkezinin 25 kilometre uzağında yer alan Tatlısu Halk Plajı, adından da anlaşılacağı gibi Tatlısu’da bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bölgenin oldukça sakin ve sessiz olduğu görülmektedir.

Limanın hemen yanı başında bulunan halk plajı yaklaşık 1 kilometre uzunluğundadır. Kumsal ve çakıl taşı olmak üzere iki farklı zemini bulunan plaj, mavi bayraklı plajlar listesinde yer almaktadır.

Plaja ait otoparkın da bulunduğu alanda kamp ve piknik etkinlikleri de gerçekleştirilmektedir.

Çevresi ağaçlarla kaplı olan plajın yaklaşık 500 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. Ortalama kıyı derinliği 1 metre olan plaj düzenli olarak temizlenmektedir.

Şezlong ve şemsiye başta olmak üzere farklı deniz ürünleri alabileceğiniz plaj çevresinde pek çok işletme bulunmaktadır. Restoran ve kafelerin yoğun olduğu plajın çevresinde beach’de yer almaktadır.

Yılın her günü ziyarete açık olan plajın herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor.

Tanaşa Sahil

Erdek merkezinin 30 kilometre uzağında bulunan Tanaşa Sahil, ilçenin en sakin plajı olarak bilinmektedir. Kumsala sahip olan sahilin uzunluğu yaklaşık 1.5 kilometre olarak ölçülmüştür. Ortalama derinliği 1 ile 2 metre arasında değişen sahilin iplerle çevrili olduğu görülmektedir.

Çevresinde birkaç işletmenin bulunduğu sahilde tekneler de oldukça fazladır. Erdek’te kafa dinlemek ve yüzmek için ideal olan Tanaşa Sahili, mavi bayraklı plajlar arasında bulunuyor.

Paflima Koyu

Erdek merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Paflima Koyu, henüz tatilciler tarafından çok fazla bilinmiyor. Narlı Köyü ve İlhanlı Köyü’nün tam arasında kalan koyun doğallığı hiç bozulmamış. 1,5 km uzunlukta sahil şeridiyle ve masmavi tertemiz suyuyla karşınıza çıkacak olan plaj halk plajıdır. Havlunuzu omzunuza atmanız ve güneşin tadını çıkartmanız yeterli.

REZERVASYON TALEBİ